PAP/Piotr Nowak

Co z dostępem do leczenia po powodzi? ►

Udostępnij:

Szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna zapewniła, że mieszkańcy na terenach popowodziowych mają zapewniony dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lekarstw i leczenia szpitalnego.  

– Najważniejszą informacją, jaką chciałabym się z państwem podzielić, jest ta, że wszyscy pacjenci, mieszkańcy obszarów dotkniętych powodzią, mają zapewniony dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, do lekarstw i do leczenia szpitalnego, jeżeli takiego potrzebują – mówiła minister zdrowia 25 września w Sejmie, przypominając o bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia [800 190 590 – red.], pod którą dzwoniąc pacjenci mogą szukać wsparcia.

Fragment posiedzenia poniżej.


Leszczyna zdementowała informacje dotyczące pogorszenia się zdrowia ewakuowanych obywateli.

– Stan zdrowia żadnego z pacjentów ewakuowanych nie uległ pogorszeniu – podkreśliła.

Leszczyna poinformowała, że działania stacji sanitarno-epidemiologicznych skupiają się przede wszystkim na pobieraniu próbek wody, przeprowadzaniu badań laboratoryjnych i wydawaniu środków dezynfekcyjnych.

– W przypadku wyłączenia wodociągu z eksploatacji woda przeznaczona do spożycia dostarczana jest jako woda butelkowana lub woda z cystern – zaznaczyła minister.

Leszczyna podziękowała wszystkim zaangażowanym w zapewnianie ciągłości opieki medycznej i bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Przeczytaj także: „Uzdrowiska – stan po powodzi”.

Menedzer Zdrowia youtube

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.